Службове розслідування: коли без поліграфа не обійтися

У кожній компанії, незалежно від сфери діяльності і досвіду роботи можливі форс-мажори. У кого-то відбувається крадіжка цінностей, у кого-то – витік інформації, фінансові порушення і т.д.

Звичайно, ризик таких ситуацій потрібно передбачати заздалегідь. Але не завжди так виходить. У таких випадках важливо швидко розібратися, зрозуміти повну картину події і як можна швидше знайти тих, хто має відношення до порушення.

Самостійний пошук часто не приносить потрібних результатів. Розмови з підлеглими, перегляд відеокамер, спроби знайти неточності у звітах – все це вимагає часу. Але, як показує практика, зволікання не сприяє вирішенню.
Тим більше, будь-який відкритий конфлікт створює напруженість в компанії – як серед рядових співробітників, так і серед керівників. Особливо коли розслідування триває місяцями, а винний так і не знайдено. Погодьтеся, розуміння, що серед твоєї команди хтось зробив такий вчинок, а хто – невідомо, пригнічує. І дуже часто це знижує ефективність роботи співробітників.

Для чого проводиться службове розслідування?

Проведення розслідувань із застосуванням поліграфа допомагає визначити тих, хто реально задіяний в ситуації. І, природно, зняти сумніви з тих, хто зовсім не винен. Одна з причин, чому вибирають перевірку персоналу на детекторі брехні – можливість вирішити питання за короткий час. Тестування триває близько 2-3 годин. І, отримавши висновок після обробки, керівник чітко зрозуміє – винна людина чи ні, в якій мірі він брав участь і т.д. Тестування на поліграфі дозволить без зайвого шуму і плутанини знайти реального винного, відновити в команді спокійну атмосферу, налаштовану на роботу, а не на плітки і здогади.

Що варто робити, якщо стався форс-мажор?

Найголовніше – отримати об’єктивні дані, на основі яких можна приймати подальші заходи. Варіантів багато. Але, як показує практика, оптимальне рішення – звернутися до поліграфологові. Після тестування і обробки інформації замовник отримує точну відповідь на питання: хто брав участь в порушенні, а кого обмовили. Навіщо сумніватися і приймати поспішні рішення? Ви можете покарати не ту і залишити «зрадника». А він, побачивши, що «схема спрацювала» знову вчинить злочин в компанії.

Читайте також

Как подготовиться к проверке на полиграфе

Итак, чтобы проверка на полиграфе прошла эффективно, нужно отвечать открыто и честно, быть настроенным дружелюбно по отношению к процедуре и  в то же время сохранять непоколебимое спокойствие. А главное, помнить: заключение, данное по результатам, это просто информация.

Как проходит проверка на полиграфе, впечатления сотрудника

В общем и целом вся процедура проверки укладывается в 40 минут. И это с учетом подготовительного периода, куда входит обязательный инструктаж. На мой взгляд, много ненужного и лишнего в этой подготовке.

Детектор лжи — мифы и реальность

Полиграф часто наделяют «волшебными» свойствами узнавать практически все. Однако это совершенно ошибочное мнение. Полиграф – просто устройство, инструмент для работы. Его можно сравнить со скальпелем. Все зависит от того, в чьих руках он окажется.

Полиграф – что может, что не может

Есть утверждения, что полиграф способен определить вышеназванные параметры. Оно бездоказательно и не имеет никакого основания. Это ложное убеждение, направленное на преувеличение способностей полиграфа.

Наші контакти

Якщо у Вас виникли питання, напишіть нам, ми з радістю відповімо найближчим часом.