Службове розслідування: коли без поліграфа не обійтися

У кожній компанії, незалежно від сфери діяльності і досвіду роботи можливі форс-мажори. У кого-то відбувається крадіжка цінностей, у кого-то – витік інформації, фінансові порушення і т.д.

Звичайно, ризик таких ситуацій потрібно передбачати заздалегідь. Але не завжди так виходить. У таких випадках важливо швидко розібратися, зрозуміти повну картину події і як можна швидше знайти тих, хто має відношення до порушення.

Самостійний пошук часто не приносить потрібних результатів. Розмови з підлеглими, перегляд відеокамер, спроби знайти неточності у звітах – все це вимагає часу. Але, як показує практика, зволікання не сприяє вирішенню.
Тим більше, будь-який відкритий конфлікт створює напруженість в компанії – як серед рядових співробітників, так і серед керівників. Особливо коли розслідування триває місяцями, а винний так і не знайдено. Погодьтеся, розуміння, що серед твоєї команди хтось зробив такий вчинок, а хто – невідомо, пригнічує. І дуже часто це знижує ефективність роботи співробітників.

Для чого проводиться службове розслідування?

Проведення розслідувань із застосуванням поліграфа допомагає визначити тих, хто реально задіяний в ситуації. І, природно, зняти сумніви з тих, хто зовсім не винен. Одна з причин, чому вибирають перевірку персоналу на детекторі брехні – можливість вирішити питання за короткий час. Тестування триває близько 2-3 годин. І, отримавши висновок після обробки, керівник чітко зрозуміє – винна людина чи ні, в якій мірі він брав участь і т.д. Тестування на поліграфі дозволить без зайвого шуму і плутанини знайти реального винного, відновити в команді спокійну атмосферу, налаштовану на роботу, а не на плітки і здогади.

Що варто робити, якщо стався форс-мажор?

Найголовніше – отримати об’єктивні дані, на основі яких можна приймати подальші заходи. Варіантів багато. Але, як показує практика, оптимальне рішення – звернутися до поліграфологові. Після тестування і обробки інформації замовник отримує точну відповідь на питання: хто брав участь в порушенні, а кого обмовили. Навіщо сумніватися і приймати поспішні рішення? Ви можете покарати не ту і залишити «зрадника». А він, побачивши, що «схема спрацювала» знову вчинить злочин в компанії.

Читайте також

Почему человек лжет?

Что заставляет человека соврать – это философский вопрос. На него нет точного ответа. Каждый индивидуум – уникален. На Земле нет совершенно одинаковых двух людей по своей сущности. Они могут быть внешне идентичны, но каждый по-разному будет вести себя в той или иной ситуации, по-разному реагировать на полученную информацию.

Стоит ли проверять чиновников на детекторе лжи?

Достичь законопослушности чиновников государственного аппарата возможно при введении запрета на проведение совещаний по общественно значимым вопросам жизни Общества за «закрытыми дверями». Это позволит избежать совершения необдуманных действий, таких как провоцирование появления расовой, национальной, религиозной или общественной вражды между определенными классами населения.

Как создавался полиграф?

Прародителем полиграфа является Анджело Моссо – итальянский ученый, исследовавший реакции человеческого организма на определенные факторы. Во второй половине 19 века нашей эры им были изобретены:

прибор для фиксации кровяного давления – гидросфигмограф;
прибор для измерения уровня колебаний частей тела – плетизмограф;
прибор для определения степени работоспособности мускулатуры человеческого тела – эргограф.

Детектор лжи – ограничения в прохождении полиграфа

Будущих полиграфологов на занятиях обучают общим правилам работы на детекторе лжи и этике проведения тестирования. Одним из ключевых моментов является пункт о нецелесообразности проведения тестов для определенных категорий испытуемых. Прямое назначение техники – это обнаружение правды, но не вопреки здоровью и жизни человека. Полиграф, как и любой аппарат, взаимодействующий с телом человека, рекомендуется эксплуатировать, согласно предписаниям. В них так же имеются указания по отмене тестирования для определенного типа людей.

Наші контакти

Якщо у Вас виникли питання, напишіть нам, ми з радістю відповімо найближчим часом.