Перевірка на детекторі брехні. Чи варто боятися?

У наш час тестування на поліграфі все більше стає популярним в Україні. Роботодавці хочуть убезпечити свій бізнес, тому замовляють комплексну перевірку як для майбутніх, так і для діючих співробітників.

Та й серед приватних клієнтів, у вирішенні спірних питань, детектор брехні все більше набуває популярності.

Вже з 20-х років минулого століття, коли поліграф почали застосовувати в поліції, він швидко завоював популярність як в бізнес-середовищі так і приватного життя. Всього за пару десятків років послуга перевірки на детекторі брехні поширилася в США, а трохи пізніше і по Європі. На сьогоднішній день тестування на поліграфі поширене практично у всіх цивілізованих країнах світу.

Чи варто боятися цієї процедури, і які наслідки таке тестування може надати на наше життя? Давайте розбиратися.

Відразу попередимо, що такий вид тестування абсолютно безпечний для людини з фізіологічної точки зору. Ніякого активного і фізичного впливу на Вас під час процедури не виявляється. Це як вимірювати температуру тіла звичайним термометром.

Багато переживають, що хвилювання вплине на результати тестування. Це цілком природно, тим більше, якщо ви не проходите такі тестування щодня. Зазвичай досліджуваний трохи нервує на протязі всього тесту, а не тільки при відповіді на певний питання, незалежно від того, мав намір він відповісти правду чи брехню. Це обов’язково враховується, техніка проходить калібрування під кожну конкретну людину, і існують контрольні питання. Тому ступінь хвилювання буде зареєстрована ще до початку випробування і на підсумкові результати ніяк не вплине.

Також пам’ятайте, що тестування за допомогою детектора брехні можна провести тільки з Вашої згоди. Тільки на підставі Вашого добровільного рішення зможе відбутися перевірка. І проходження процедури ви можете перервати в будь-який момент без будь-якого усного або письмового пояснення причин. Але все ж перед тестом вас попросять підписати заяву про добровільну згоду, або відмову (з причиною відмови), якщо раптом вирішите зупинити тест.

 

Процедура проходження тестування на детекторі брехні проста:

✔ Ще до початку перевірки випробуваного зобов’язані проінформувати з усіх питань і теми тестів. Пояснити основні принципи роботи поліграфа.

✔ Протягом тестування не повинно бути несподіваних і особистих питань (крім заздалегідь обумовлених).

✔ Протягом процедури може бути кілька тестів з тривалістю від 2,5 до 4,5 хвилин.

✔ Відповідати на питання треба тільки так чи ні.

✔ Також, в разі необхідності може відбутися після тестова бесіда для отримання додаткової інформації.

Під час самого тестування постарайтеся максимально заспокоїтися і розслабитися, але вживати заспокійливі або алкоголь для цього не можна. Спеціаліст це обов’язково помітить і перерве тестування. Займіть зручне і комфортне положення. Під час тестування не можна робити зайвих або різких рухів, інакше доведеться заново проходити тест. Також під час тесту треба дивитися перед собою, а не на фахівця, це знизить рівень стресу. Будьте готові до того, що паузи між питаннями можуть тривати від 15 до 25 секунд.

В цілому вся процедура може займати від 1,5 до 4-х годин. Час проведення залежить від цілей перевірки і самої людини, а саме реакцій людини на ті, чи інші питання.

Звичайно ж, в інтернеті зараз повно статей на тему як обдурити детектор брехні, але досвідчений поліграфолог теж знає, що таке інтернет, і досить швидко викриє такі спроби обману. Так що в даний момент найдієвіший спосіб обдурити поліграф – це повністю відмовитися від перевірки.

І пам’ятайте! Перевірка на поліграфі – це тест, а не допит. Ставтеся до нього спокійно і врівноважено. Якщо Вам нема чого приховувати, то така перевірка принесе Вам додаткові очки перед іншими конкурентами, а також підвищить рівень довіри до Вас оточуючих.

Читайте також

Почему человек лжет?

Что заставляет человека соврать – это философский вопрос. На него нет точного ответа. Каждый индивидуум – уникален. На Земле нет совершенно одинаковых двух людей по своей сущности. Они могут быть внешне идентичны, но каждый по-разному будет вести себя в той или иной ситуации, по-разному реагировать на полученную информацию.

Стоит ли проверять чиновников на детекторе лжи?

Достичь законопослушности чиновников государственного аппарата возможно при введении запрета на проведение совещаний по общественно значимым вопросам жизни Общества за «закрытыми дверями». Это позволит избежать совершения необдуманных действий, таких как провоцирование появления расовой, национальной, религиозной или общественной вражды между определенными классами населения.

Как создавался полиграф?

Прародителем полиграфа является Анджело Моссо – итальянский ученый, исследовавший реакции человеческого организма на определенные факторы. Во второй половине 19 века нашей эры им были изобретены:

прибор для фиксации кровяного давления – гидросфигмограф;
прибор для измерения уровня колебаний частей тела – плетизмограф;
прибор для определения степени работоспособности мускулатуры человеческого тела – эргограф.

Детектор лжи – ограничения в прохождении полиграфа

Будущих полиграфологов на занятиях обучают общим правилам работы на детекторе лжи и этике проведения тестирования. Одним из ключевых моментов является пункт о нецелесообразности проведения тестов для определенных категорий испытуемых. Прямое назначение техники – это обнаружение правды, но не вопреки здоровью и жизни человека. Полиграф, как и любой аппарат, взаимодействующий с телом человека, рекомендуется эксплуатировать, согласно предписаниям. В них так же имеются указания по отмене тестирования для определенного типа людей.

Наші контакти

Якщо у Вас виникли питання, напишіть нам, ми з радістю відповімо найближчим часом.